bydlení...

Nic  radostného, to zjistíte hned ze začátku, samozřejmě pokud jste bez bydlení a nebo Vás to v brzku očekává. Zařídit si  bydlení se stane velice rychle věcí prvořadé důležitosti. Cest  vede vždy několik a  je jen otázkou jaká je v ten pravý okamžik ta správná. Nejjednodušší a tu do začátku doporučujeme je  pronájem. Najít  slušný a  po všech stránkách ucházející pronájem není nic jednoduchého ani   uspokojivého, ale  život je boj a zjistíte, že do začátku Vám bude stačit  skutečně jen málo. Proč  pronájem a ne se vrhnout okamžitě do koupě  vlastní  nemovytosti ? Těsně po rozvodu je člověk  mírně řečeno  trošku mimo a je rozumnější toto krátké, ale rozházené období přežít bez výraznějších ztrát  k čemuž by  neuvážené kroky mohly  snadno vést. Lepší je  dát tak trochu všemu trošku čas na oddech. 

Jak hledat  podnájem ?  Inzerce na podnájem  je poměrně dost,  ale chce to tak trošku čas  na výběr.

 

Hypoteční  makléř

v okamžiku kdy začnete řešit otázku nového bydlení a  nemáte dost  finančních prostředků  začnete souběžně řešit i otázku financování. Zdrojů  financování může být několik,  pokud je  k dispozici stavební spoření  je možné žádat o půjčku  za většinou lepších podmínek než u hypotečních společností. V  druhém případě   nezbude nic jiného  než hypotéka.  Pracné obíhání jednotlivých  bank, porovnávání jednotlivých nabídek  lze  vyřešit   pomocí  služeb hypotečního  makléře.

V první řadě je třeba hned úvodem říci, že služby hypotečního makléře jsou  pro žadatele  o hypotéku, tedy pro vás zdarma.  Makléř je placen  provizemi z jednotlivých  sjednaných  smluv.  Vy rozdíl  v cenně hypotéky nepoznáte, ale  může skutečně dobře poradit. Ne pro každého je vhodný jistý produkt, z pomocí  hypotečního makléře spíše najdete  hypotéku vhodnější pro Vás.

Co pro Vás může vše hypoteční makléř zařídit ?

* osobní konzultace, výpočet bonity a výběr hypotéky,

* komunikace s bankou, tj, získání  případných úlev a podobně

* kompletaci žádosti , tj papíry, odhad nemovitosti, podklady z katastrálního úřadu a podobně

* komunikaci s bankou, v případě  žádosti banky o doložení  dokladů k žádosti o hypotéku

* komunikaci s katastrálním úřadem

* vyjednání  pojištění pokud je zapotřebí

* částečnou právní pomoc, např, vysvětlení  pojmů, orientaci ve smlouvách, časový sled jednotlivých kroků až po čerpání  úvěru a podobně

Realitní makléř  je cennou pomocí  v zajištění hypotéky -  doporučujeme